Projekti

Labdarības pasākumu sērija "Klāt_būtne"

Oktobris ir informētības par Dauna sindromu mēnesis. Latvijā ir gandrīz 1300 cilvēku ar Dauna sindromu un, lai vairotu viņu labklājību, pirms diviem gadiem dibināta biedrība Dauna sindroms Latvija. Pa šo laiku īstenots gana daudz, taču katram jaunam projektam un idejai vajadzīgs ne vien darītājs, bet arī līdzekļi.
“Klāt_būtnes” koncertiem ir divi mērķi:
– plašāk informēt cilvēkus par Dauna sindromu,
– sniegt iespēju atbalstīt biedrību, baudīt labu mūziku un būt klāt.
 
Pasākumu sēriju veido trīs koncerti:
“Klāt_būtne” Mūzikas akadēmijā – 2023. gada 2. oktobrī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē. 
Šajā koncertā latviešu un pasaules komponistu instrumentālo kamermūziku atskaņos izcili Latvijas mūziķi: Darja Smirnova, Ilze Gulbe (vijole), Jānis Ansons (klarnete), Rūta Īzāka-Mača (flauta), Māra Botmane (čells), Aija Kuzmane, Roksana Tarvide, Lelde Lapsa, Kaspars Bumbišs, Ilze Kundziņa (klavieres). Vakaru vadīs Valdis Melderis.
“Klāt_būtne” Vagonu Hall – 2023. gada 13. oktobrī no plkst. 19.00 Vagonu Hallē, Vagonu ielā 19/21, Rīgā.
Pirms koncerta kopā ar krīžu centra “Skalbes” un Centra Marta psiholoģi Evitu Lazdiņu un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadošo psihiatru Ņikitu Bezborodovu diskutēsim par psiholoģiskajiem procesiem, sastopoties vai dzīvojot kopā ar cilvēku, kuram ir Dauna sindroms. Diskusijas sākums plkst. 19.00.
Pēc tam uzstāsies lieliskā dziesminiece Katrīna Dimanta, dāmu grupa P.S.PMS un roka ansamblis “Apēdājs”. Par gaismu spēlēm rūpēsies Latvijas vadošais gaismu mākslinieks Ivars Vācers.
– “Klāt_būtne” Cēsīs – 2023. gada 22. oktobrī plkst. 14.00 koncertzāles “Cēsis” kamerzālē.
Džeza un brazīļu mūzikas pēcpusdienā mūs priecēs divi ansambļi:
“Cēsnieki”: Māris Radziņš (ģitāra), Anrijs Grinbergs (bungas), Artis Ločmelis (taustiņi), Raivo Ozols (bass), Zintis Žvarts (saksofoni),
“Nalata”: Rodrigo Manfrinati (balss, ģitāra), Rafaels Nasimentu (perkusijas), Daniēls Pelcis (bass), Krišjānis Bremšs (bungas), Krists Saržants (taustiņi).
 
Ieeja jebkurā no koncertiem: ziedi mūziķiem un ziedojums biedrības tālākajam darbam.
 
Lai projekts “Klāt_būtne” taptu, roku pielikuši vairāk nekā 50 cilvēku un gandrīz 10 iestāžu un uzņēmumu. Tev atliek tikai atnākt un baudīt! Būt klāt. 

Ģimeņu tikšanās 2023

Ģimeņu tikšanās notika 2023. gada 4.–6. augustā Carnikavā. Šo iespēju piedāvājām 13 ģimenēm – biedrības “Dauna sindroms Latvija” biedriem. 

Ģimeņu tikšanās ļāva uz mirkli izrauties no ikdienas rutīnas un uzlādēt baterijas nākamajam cēlienam. 

Tikšanās laikā ģimenes ļāvās radošām nodarbēm, sportoja, nopietni darbojās grupu terapijā, fotografējās, apmeklēja muzeju, izbrauca ar kuģīti un vienkārši bija kopā.

Ģimeņu tikšanās varēja notikt, pateicoties līdzcilvēku atbalstam: sakām paldies Ādažu novadam, Carnikavas pamatskolai, fondam BeOpen, fondam Giving for Latvia, SIA Gardais, Elbi, Myfruits, Rūdolfs, Cido, biedrībai “Vītolēni” un ikvienam brīvprātīgajam!

Vairāk par tikšanās aktivitātēm lasi mūsu FaceBook lapā, savukārt bildes meklē šīs vietnes sadaļā “Galerija“!

Zīmējumu konkurss

2023. gada maijā izsludinājām zīmējumu konkursu, kurā aicinājām piedalīties jauniešus ar Dauna sindromu.

Konkursā saņēmām 4 darbus, un ar Rimonne Latvija, kā arī Giving for Latvia atbalstu visi konkursa dalībnieki saņēma jaunās Barbie lelles ar Dauna sindromu.

Konkursam iesniegtos darbus vari aplūkot sadaļā “Galerija“.

Lai top skaistums!

Dauna sindroma diena 2023

Dauna sindroma diena ir vērienīgākais no mūsu projektiem. Atzīmējām šo dienu ļoti daudzveidīgi:

1. Jaunāko klašu skolēniem sagatavoti jauni materiāli klases stundai, lai runātu par to, kas mums visiem kopīgs un kas – atšķirīgs. Aicinājām Latvijas skolas atzīmēt Dauna sindroma dienu, 21. martā velkot nesaderīgas zeķes un publicējot klašu fotogrāfijas sociālajos tīklos ar tēmturiem #Daunasindromadiena #DaunasindromsLatvija #esiinformēts. Pateicoties Cinamon Latvija atbalstam, uz filmu “Brīnumainā Morisa dēkas” šogad devās divas laimīgās klases: Domdara 6.a klase un Cēsu 2. pamatskolas 2.a klase.
Kopā ar mums Dauna sindroma dienu 2023 atzīmēja 38 klases visā Latvijā, un klašu publicētās fotogrāfijas vari aplūkot sadaļā Par mums -> Galerija.

2. Latvijas radiostacijās izskanēja Dauna sindroma dienai veltītā dziesma. Tās teksta autore ir rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce, savukārt mūziku komponējis Kārlis Auzāns. Šajā dienā arī pašas viesojāmies Latvijas Radio 2, Radio Naba, Radio SWH un vakara Panorāmā, stāstot par Dauna sindroma dienu plašākai sabiedrībai. 

3. Sociālajos tīklos un YouTube kanālā rādījām dziesmai “Atver acis un sirdi” veidoto videoklipu, kas stāsta par to, cik daudz var paveikt ikviens cilvēks ar Dauna sindromu. Klipu veidoja jaunais, perspektīvais režisors Emīls Alps ar savu komandu.

Projekts izdevās, jo mūs atbalstīja daudz atvērtu siržu: e-klase, Latvijas radiostacijas, LTV un Aija Kinca, Skrīveru saldumi, Dimdiņi, Gardais, fonds Uniting, Latvijas Universitātes Studentu pašpārvalde, fonds Giving for Latvia un jūs, mīļie ziedotāji.

Atbalsta kārbiņa jaunajiem vecākiem

Jau vairāk nekā gadu strādājam pie ļoti būtiska projekta – atbalsta kārbiņas jaunajiem vecākiem.

Informatīvs un atbalstošs buklets, bodijs, ķermeņa kopšanas kosmētika, svečturis un rokām adītas zeķītes – tas viss nu ir sagulis kārbiņā un ceļos pie vecākiem līdz ar aizdomām par diagnozi ‘Dauna sindroms’.

Lai kārbiņas taptu, roku pielikusi vesela rūķu komanda. Ceram, ka šis projekts dos jaunajām ģimenēm emocionālo atbalstu, kas nepieciešams, saņemot pavisam negaidītus jaunumus.

Šobrīd kārbiņas jau aizceļojušas uz Liepāju, Madonu, Ogri, Jūrmalu, Daugavpili, Jēkabpili, Balviem, Valmieru un, protams, Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Kārbiņa nav apstiprinājums, ka bērniņam ir diagnoze, un no kārbiņas vecāks drīkst atteikties, ja nevēlas to saņemt diagnozes gaidīšanas laikā.